RYTMIKA

W naszym przedszkolu zajęcia rytmiczne dla dzieci, to prawdziwa muzyczna przygoda. Razem z instruktorem rytmiki  mgr Małgorzatą Kominiak dzieci  podróżują po świecie melodii, w którym czeka na nich mnóstwo atrakcji: śpiew, zabawy muzyczno-ruchowe, słuchanie i interpretowanie muzyki, taniec, gra na instrumentach perkusyjnych. Dzieci poznają kolorową  krainę dźwięków ucząc się gry na dzwonkach diatonicznych i Bum Bum Rurkach. Najczęściej wykorzystywane metody podczas zajęć to:

• Metoda Edwina E. Gordona  dzieci uczą się audiować - rozumieć muzykę, "myśleć muzycznie". A wszystko to poprzez wspaniałą zabawę.
  • Metoda Carla Orffa dzieci mają możliwość kształtowania wrażliwości oraz zabaw z podstawowymi instrumentami przedszkolnymi.
  • Metoda Batii Strauss dzięki prostym ruchom, krokom i interpretacjom instrumentalnym przedszkolaki oswajają  się z muzyką klasyczną.

W naszym przedszkolu organizowane są również zajęcia dla dzieci przejawiające uzdolnienia muzyczne. Zapewniamy dzieciom warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju. Głównym celem  zajęć jest rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości muzycznej,   indywidualnego stosunku emocjonalnego dziecka do muzyki, zdolności tanecznych dzieci oraz kształtowaniu aktywności ruchowej
z wyeksponowaniem inwencji twórczej.