Zanim pójdę do przedszkola - najważniejsze informacje

PODSTAWOWE INFORMACJE DLA RODZICÓW

adres: Gminne Przedszkole w Buczku, ul. Szkolna 3

tel. (43) 677 38 90, 665-510-047 – sekretariat, dyrektor

e-mail: gpbuczek@gmail.com

dyrektor: Monika Mikołajewska

Grupy przedszkolne w roku szkolnym 2022/2023

grupy część główna - wejście od strony boiska Orlik

Motylki – grupa dzieci pięcioletnich,

wychowawcy: Joanna Niemiec, Monika Mikołajewska

pomoc - Małgorzata Kacperska

Biedronki – grupa dzieci trzyletnich i czteroletnich

wychowawca: Sylwia Goździk, Małgorzata Kominiak

pomoc - Wioleta Kubik

Słoneczka – grupa dzieci trzyletnich i czteroletnich

wychowawcy: Wioletta Jachymczak, Żaneta Szymańska

pomoc -  Sylwia Zawiasa

grupy „Filia” – wejście od strony głównego wejścia do SP Buczek

Pszczółki – grupa dzieci czteroletnich i pięcioletnich

wychowawcy: Agnieszka Walczak, Agnieszka Śliwińska

pomoc - Elżbieta Lipińska

Żabki- grupa dzieci trzyletnich

Wychowawca: Aneta Pieńkowska

pomoc - Aneta Jarosławska

Godziny pracy przedszkola – 7.00 -17.00

Co do przedszkola?

• Luźne spodnie lub spódnica na gumkę, bluzka, bluza lub lekki sweterek – czyli ubiór „na cebulkę”, ważniejsza wygoda od elegancji – zakładamy ubrania, które można pobrudzić podczas zabawy na placu zabaw lub przy malowaniu farbami, ew. fartuszek. Ubrania (kurtki, nakrycia głowy, obuwie itp.) dostosowujemy do panujących warunków atmosferycznych -  dzieci wychodzą na spacery lub do ogródka przedszkolnego.
  • Kapcie na rzepy lub na gumkę
  • Zestaw ubrań na zmianę – majtki, spodnie, skarpetki, bluzka na zmianę (gdyby zdarzyła się „wpadka”, gdy przy zupie zadrży ręka), woreczek foliowy na zmoczone, zabrudzone rzeczy - wszystko zapakowane w  woreczek.
  • Kocyk i poduszka do leżakowania.
  • Ręczniczek z wieszaczkiem.

Wszystkie rzeczy osobiste dziecka prosimy podpisać jego imieniem i nazwiskiem.

• W przedszkolu prowadzone są zajęcia dydaktyczno-wychowawcze służce realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego, której celem jest rozwijanie dzieci z sferze poznawczej, ruchowej, społecznej i emocjonalnej

W ramach podstawy programowej w każdej grupie będzie realizowany język angielski.

Poza ww. zajęciami dzieci będą mogły brać  udział w  następujących zajęciach dodatkowych: rytmika  z elementami tańca, zajęcia plastyczne z elementami origami, gimnastyka korekcyjna, zajęcia logopedyczne, terapia pedagogiczna, zajęcia dodatkowe wspierające rozwój kompetencji matematycznych („Kolorowa matematyka dla smyka”), społeczno-emocjonalnych („Podaj rączkę”) oraz terapia dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy (ORM).

Opłaty

1.  5h pobytu dziecka w przedszkolu jest bezpłatny, odpłatność za każdą rozpoczętą godzinę ponad podstawę programową wynosi – 1,00 zł.

2. Odpłatność za wyżywienie wynosi na dzień dzisiejszy – 8,00- zł dziennie za  3 posiłki (2,00 śniadanie; 4,00 obiad; 2,00 podwieczorek).

3. Opłaty należy uiścić po otrzymaniu faktury przesłanej za pośrednictwem aplikacji Live Kid.

4. O nieobecności dziecka rodzic ma obowiązek poinformować po przez aplikację Live Kid, najpóźniej w dniu nieobecności do godziny 9.00. Niezgłoszenie  nieobecności dziecka będzie skutkować naliczeniem opłat za wyżywienie.

5. Dodatkowe opłaty (dobrowolne ubezpieczenie, książki, wyprawka, składka na Radę Rodziców)

Ramowy rozkład dnia

Schodzenie się dzieci.

Pierwsze zabawy, rozmowy z kolegami z nauczycielem.
700
Gry i zabawy ruchowe. Zabawy wprowadzające w tematykę dnia. 830
Przygotowanie do śniadania, czynności  higieniczno-porządkowe. Śniadanie. 900
Rozmowa na rozpoczęcie dnia: przypomnienie nazwy bieżącego miesiąca, pory roku, dnia tygodnia, sprawdzenie obecności, przybliżenie planowanych zajęć. 930