Dzień Ziemi

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

Przedszkolaki z grupy ŻABKI, także uczą się, jak żyć ekologicznie. W  tym szczególnym dniu, zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Towarzyszyła nam również piosenka pt. ,,Duszki leśne” w której podczas śpiewania przedszkolaki naśladowały ruchem sprzątanie. W trakcie wspólnej zabawy dzieci segregowały odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, wykonywały zadania  w programie multimedialnym „Tyci Tukan i przyjaciele”, poznały „Kodeks Ekologa” oraz wykonały piękną pracę plastyczną o tym, jak żyć w zgodzie z przyrodą. Na zakończenie obchodów Dnia Ziemi, dzieci otrzymały medale „Strażnika Przyrody”.

Zwieńczeniem obchodów było wykonanie przez dzieci pracy plastycznej  - żółwia, który został umieszczony na makiecie „Podwodny świat”.