Dzień Ziemi

„Motylki” dużo wiedzą o ochronie środowiska. Rozumieją, że od nas zależy jak nasz planeta będzie wyglądać i wiedzą, że trzeba się o nią troszczyć i  jej wszystkich mieszkańców. Dzieci starają się oszczędzać wodę, energie elektryczną oraz segregują śmieci.

Podczas zajęć z okazji Dnia Wody „Motylki” bawiły się robotem ozobot. Przedszkolaki zaprosiły „Oziego” do wyciecki po naszej planecie i opowiedziały mu o tym, jak należy o nią dbać. Kodowały również trasy z wykorzystaniem mat do kodowania. Przygotowały tęczowe koniki morskie, który upiększyły przedszkolną makietę wykonaną w ramach projektu edukacyjnego „Małych Buczkowiaków przygody z wodą” Na koniec dzieci podsumowały zajęcia przypomnieniem „Kodeksu Małego Ekologa”, który przypieczętowały odciskiem własnej dłoni.