Książka moim przyjacielem

Wszystkie dzieci lubią słuchać bajek. Tematyka kompleksowa w tym tygodniu „Książka moim przyjacielem” pozwoliła zapoznać się dzieciom z utworami literackimi. Z tej okazji „Motylki” odwiedziły bibliotekę pełną ciekawych książek. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. W przyszłości obiecały, że będą wypożyczać książki.

Każdy „Motylek” lubi bawić się na świeżym powietrzu i wie, jak ważne jest to, czym oddychamy. Realizując kolejny temat z Programu Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” dzieci zastanawiały się, jak się czyją, gdy w ich pobliżu dymi papieros. Zaprzyjaźniły się również ze smokiem Dinkiem- symbolem programu.

W tym tygodniu dzieci również realizowały zadanie z projektu edukacyjnego „Małych Buczkowiaków przygody z wodą”. Poznały główne przyczyny zanieczyszczenia wody, sposoby jej oczyszczania (filtry, oczyszczalnie ścieków) oraz drogę wody z rzek do mieszkań. Wykonały własny filt, który pokazał im, jak przebiega proces filtracji.

Realizacja zadań z projektu edukacyjnego „ Emocja” w której grupa „Motylki” bierze udział pozwoliła zapoznać im się z pojęciem „empatia”. Dzieci już wiedzą, żeby okazywać każdemu szacunek i troskę.