Nasza "Szarlotka"

Pierwszy tydzień października w grupie ŻABKI miał smak owoców. Dzieci poznawały najpopularniejsze drzewa i krzewy owocowe a wraz z nimi owoce krajowe i zagraniczne. Bardzo chętnie wzbogacały również swój kącik przyrody. Oglądały, dotykały, delektowały się smakiem i aromatem owoców, liczyły, porównywały wielkość i kolor owoców, badały z zewnątrz i wewnątrz, opisywały ich wygląd. Bardzo przyjemną kontynuacją tych zajęć było przygotowanie pysznej szarlotki z jesiennych jabłuszek. Dzieci z ochotą przystąpiły do ścierania rumianych jabłek i przygotowały kruche ciasto. Pracy było dużo i wszystkie przedszkolaki miały jakieś ważne zadania do wykonania. Ale warto się było pomęczyć, bo piękny zapach pieczonego ciasta oraz rozpływający się w ustach smakołyk zrekompensował wszystkie trudy! Ciasto wyszło wspaniałe! Pyszna, tradycyjna szarlotka, jaką możemy spotkać u wielu mam lub babć.