POWITANIE WIOSNY !

W dniu 21 marca dzieci z Gminnego Przedszkola w Buczku świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od wspólnego wiersza pt. ,,Wiosna w biegu’’ oraz obejrzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej zwiastunów wiosny. Dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, uczestniczyły w zabawach  muzyczno ruchowych, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny.

Każda z grup podczas  uroczystości  przywołała  Wiosnę piosenką- BIEDRONECZKI z zaangażowaniem zaśpiewały i zilustrowały piosenkę pt . Wiosenna cza, cza"

Na zakończenie uroczystości przedszkolaki wykonały kolorowe papierowe kwiatki, którymi ozdobiły suknię Pani Wiosny. Nie zabrakło również  słodkiego poczęstunku dla wszystkich witających Wiosnę Uśmiech