Dzień Marchewki

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki.  Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole. Wszystkie nasze działania w tym dniu były związane tematycznie z marchewką. Najpierw dzieci oglądały surową marchewkę, poznawały jej wygląd na zewnątrz i w środku.  W tym dniu dzieci spożywały marchewkę w różnej postaci: chrupały marchewkowe chrupsy oraz marchewkowe frytki.   Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczna - wydzierankę  - marchewkę. Dzień ten był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.