Dzień Ziemi

22 kwietnia z okazji „Międzynarodowego Dnia Ziemi” w Gminnym Przedszkolu w Buczku został zorganizowany „dzień ekologiczny”. W tym dniu przedszkolaki z grupy ŻABKI przyszły ubrane na zielono. Dzieci rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia, dowiedziały się jak pomóc naszej planecie, aby zawsze było czysto i pięknie. Przedszkolaki w trakcie zabaw nauczyły się jak dbać o nasz wspólny dom, co to jest ekologia i ochrona środowiska.  Oczywiście nie zabrakło ciekawych konkurencji w których  musiały wykazać się wiedzą oraz  szybkością np. bieg z plastikowa butelką, zgniatanie gazety na czas, układanie piramidy z papieru toaletowego, rozwiązywanie zagadek. Gwoździem programu było zorganizowanie „Pokazu mody ekologicznej”. Dzieci zaprezentowały się w strojach przygotowanych wyłącznie z materiałów recyklingowych. Stroje z reklamówek foliowych, worków, gazet, płyt CD bardzo się spodobały widowni.

Dzień Ziemi to promowanie ochrony środowiska i dlatego, dzieci uczestniczą w obchodach już od najmłodszych lat.