Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Monika Mikołajewska, która powitała wszystkich zebranych, następnie przedszkolaki z grupy ŻABKI i MOTYLKI wystąpiły z programem artystycznym. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz przedstawiły inscenizację teatralną „Legendy polskie”. Nie zabrakło także tańców ludowych: „Maryneczka” i „Grozik”. Na koniec uroczystości dzieci dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Ten szczególny dzień uświetnił również występ zaproszonych gości– dzieci z Zespołu Ludowego „Buczkowiacy” z GOKiS w Buczku wraz z opiekunem –P. Ewą Ignaczak. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.